Montáž elektroinštalačných líšt

Elektroinštalačné lišty slúžia na ukrytie el. káblov vedených po povrchu stien alebo podláh, v interiéri alebo exteriéri. V ponuke máme lišty, ktoré môžu svojím tvarom a farbou pôsobiť veľmi elegantne vo vašom byte či kancelárii. Priamo do líšt sa môžu osádzať zásuvky, vypínače, dátové prípojky, USB nabíjačky alebo konektory pre pripojenie slúchadiel alebo reproduktorov. Elektroinštalačné lišty majú rôzne tvary, farby a šírky. Môžu byť vedené vodorovne alebo zvisle, môžu lemovať podlahy, dvere, okná, parapety.

Elektroinštalačné lišty a kanály sú zhotovené z PVC materiálu a sú určené pre interiérové použitie. Využívajú sa pre rozvod malého a nízkeho napätia (12V, 24V, 230V, 400V). Štandardne sú vyrábané bielej farby, avšak v ponuke sú aj iné odtiene. Lišty sú vyhotovené s tzv. dvojitým zámkom, ktorý okrem zvýšenej tuhosti lišty umožňuje aj silnejšie držanie veka lišty. V ponuke máme aj protipožiarne lišty vyrobené z tzv. bezhalógenového materiálu určené pre ochranu osôb a majetku. Do líšt sa montujú prístrojové krabice pre zásuvky, vypínače a iné zariadenia, čo pôsobí veľmi kompaktným dojmom. Konštrukcia lišty umožňuje vloženie tieniacich kanálov, ktoré okrem tienenia zároveň výborne držia káble v požadovanej polohe. Na podlahy sa používajú špeciálne podlahové lišty, ktoré sú mechanicky odolné bežnej záťaži pri chôdzi.

Inštalácia zásuviek na 230 V do plastových líšt. Zásuvky majú dve farebné prevedenia - biele alebo červené s ochrannými clonkami alebo bez nich. Môžu sa umiestňovať vedľa seba v spoločnom rámiku.

Ďalšia možnosť je inštalácia zásuviek pre dátové, HDMI alebo USB konektory.

Publikované

26 januára, 2023

Sdieľať

Chceli by ste sa poradiť alebo získať cenovú ponuku?

Uveďte o aký druh elektroinštalačných prác by ste mali záujem.